SAFRAN BOĞAZINDAKİ SEL TEHLİKESİ KALKIYOR
Gönderen gk1071 - Ocak 28 2011 13:46:11

üü Konak Mahallesi ve Horzum Mahallesinin üst kısmında bulunan Safran Boğazı mevkisinde yağmur sularından oluşan gölette düzenlemeler yapılıyor. Kibyra Antik Kentinden gelen derenin yağışlı havalarda oluşturduğu taşkın tehlikesi ile ilgili  sorun yıllardır çözülmemişti.


Haber Metni
mmm

Uzun uğraşlardan sonra Gölhisar Kaymakam V. Can Kazım KURUCA, Belediye Başkanı Veli CANTİLAV ve  diğer yetkililerin  desteği ile bu tehlike ortadan kalkıyor.

kkk

D.S.İ. Burdur  Müdürlüğünde görevli  Şube Müdürü Şükrü BAYSAL, Makine Baş Mühendisi Osman YILDIRIM’ ın yer incelemesinden sonra Belediye Başkanı Veli CANTİLAV, İnşaat Mühendisi Esengül ŞİMŞEK ve İnşaat Teknikeri Şenol AKYOL’ unda  katılımı ile safran boğazı ve hamam çayı çalışmaları yerinde  yapıldı.


mmm

Bu çalışmalar sonucunda  24.01.2011 Pazartesi günü adı geçen derede D.S.İ. çalışmalara başlanmıştır.

Gölhisar Belediyesi İnşaat Mühendisi Esengül ŞİMŞEK; Bu bölgenin sit alanında olmasından dolayı uzun uğraşlar ve yazışmalar sonucunda çalışma yapılmasının onayı verildiğini belirterek bölgede arazisi bulunan Rıza ŞENOL, Fatma, Süleyman, Muhittin ve Arzu ÇİFTÇİ kardeşlerinde arazilerinin belirli bir kısmını bağışladıklarını söyledi.